Wyświetl pojedynczy post
Speedy
Senior Member
 
 
Od: 01.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#215
Stary 19.03.2009, 22:20
Ulica Warszawska do przebudowy
Wiosną rozpocznie się przebudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od ulicy Szlak do placu Matejki. Prace zakończą się latem tego roku.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg na modernizację ulicy Warszawskiej. Przebudowany ma być ponad 300 metrowy odcinek od ulicy Szlak do placu Matejki. W ramach prac wymienione będą instalacje podziemne, a nawierzchnia zostanie wzmocniona i przystosowana do potrzeb komunikacji miejskiej. Przebudowane zostaną chodniki, a ulica zyska stylowe oświetlenie.

Po remoncie ulica Warszawska stanie się jednokierunkowa od ulicy Szlak w stronę placu Matejki. Ma też być bardziej przyjazna dla rowerzystów. Po prawej stronie patrząc od ulicy Szlak powstanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Inwestor planuje też posadzenie kilku drzew w miejscach uzgodnionych z Dzielnicą I. Prace przy przebudowie ulicy Warszawskiej zakończą się latem tego roku.

Przypomnijmy, w ubiegłych latach w tym rejonie miasta wyremontowane zostały m.in. ulice Szlak, Worcella, Kurniki i Pawia. W ramach przebudowy układu komunikacyjnego po zachodniej stronie dworca kolejowego powstał też zupełnie nowy odcinek ulicy Pawiej wraz z torowiskiem tramwajowym wzdłuż Galerii Krakowskiej. W tym samym czasie powstał nowy odcinek ulicy Warszawskiej od wiaduktu kolejowego do ulicy Szlak. W ubiegłym roku wygląd zmienił plac Matejki. (M).
Odpowiedz cytując