Wyświetl pojedynczy post
Aalcman
Senior Member
 
Od: 06.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1281
Stary 15.03.2009, 13:44
Artrem napisał(a):Wyświetl post
To nie są żadni geniusze. Trening czyni mistrza. I tej prostej prawdy Polacy nie potrafią zrozumieć.
Cristiano Ronaldo:
http://www.mlode-talenty.pl/pilkarz_...no_Ronaldo.php
"Jego ojciec uwielbiał amerykańskiego prezydenta Ronalda Reagana, co zaowocowało pseudonimem Crisa.
Pięcioosobowa rodzina mieszkała w slumsach. W domu zbudowanym z desek, kartonów i blachy brakowało elementarnej infrastruktury. Jose imał się różnych zajęć, byle tylko zarobić na utrzymanie rodziny. Wraz z żoną starali się, aby dzieci nie odczuwały aż tak mocno biedy, w której przyszło im żyć.
Swoją przygodę z futbolem zaczynał na ulicy kopiąc piłkę o ściany pobliskich domów. Nieważne było, że grał na boso i często bez koszulki. Idolem małego Ronaldo był Argentyńczyk - Diego Maradona.
Jego talent rozkwitał na dobre, aż wreszcie został zauważony. Został najlepszym piłkarzem na wyspie."
No to ja się pytam, gdzie setki Ronaldiniów, Kaków, Robiniów i innych. Tym kolesiom się udało, zostali dostrzeżeni przez fachowców i dostali szansę gry na porządnych boiskach, gdzie mieli okazję doszlifować swoją technikę. No i gdyby kolesie grający boso, na podwórkach z założenia byli cudownymi graczami, to mistrzostwo powinny zdobywać kluby ptaka.
Odpowiedz cytując