Cytat:
Artrem vbmenu_register("postmenu_692843", true);
#9823 Dzisiaj, 09:28
Wiśle i innym polskim klubom potrzebne są znakomite szkółki piłkarskie, a nie transfery. Jak powinny one funkcjonować?
1.Rekrutacja powinna dotyczyć dzieci już w wieku 6-7 lat. Im młodszy organizm, tym szybciej przyswaja on nowe wiadomości. Generalnie trzeba stawiać na dzieci z biedniejszych rodzin - będą one miały po prostu większą motywację do osiągnięcia sukcesu.
2.Do 15 roku życia powinny być trenowane głównie technika i psychika. Każdy dorosły Wiślak powinien mieć technikę a'la Zidane, Błaszczykowski, Ronaldinho czy Kaka oraz psychikę a'la Boruc, Roy Keane, Gheorghe Hagi czy Thierry Henry. Czy jest to trudne do osiągnięcia? Nie. Do wyrobienia techniki na najwyższym poziomie potrzebny jest trening, trening i jeszcze raz trening. I nie są tutaj wcale potrzebne jakieś super warunki do treningu. Najlepsi piłkarze świata kształtowali swoją technikę nie na super przygotowanych murawach, ale na podwórkach, w domu itd. Jak kształtować psychikę? Psychika to najważniejsza rzecz w drodze do osiągnięcia sukcesu. Młodzi Wiślacy powinni być więc od początku uczeni mentalności zwycięzcy. Po takim szkoleniu powinni wiedzieć, że z każdym da się wygrać i u siebie i na wyjeździe. Nieważne czy mecz toczy się na Old Trafford czy na Camp Nou czy na Reymonta.
3.Na końcu powinny być trenowane taktyka i kondycja. Każdy dorosły Wiślak powinien umieć grać w obronie jak Włosi i w ataku jak Brazylijczycy oraz mieć kondycję taką jak Niemcy. Taktyka Wisły powinna opierać się na systemie 4-1-3-2 - coś a'la Manchester United. I takim systemem powinna grać cała Wisła - od trampkarzy po seniorów. Trening fizyczny powinien kształtować przede wszystkim zwinność i gibkość, skoczność, siłę, wytrzymałość i szybkość. Paralitycy nie powinni grać w Wiśle.
----------------------------------------------------------------------------
Jestem ciekaw kiedy Wisła stworzy w końcu fabrykę znakomitych piłkarzy, którzy będą ewentualnie transferowani nie za marne 3 mln euro, ale za 30 mln?
PZPN powinien jak najszybciej wprowadzić przepis mówiący o tym, że w każdej drużynie musi grać 75% wychowanków. Czyli, że na 20 graczy 15 musi być wychowankami. Kluby zajmą się wtedy szkoleniem, a nie handlem piłkarzami.
|
Czy Ty na pewno żyjesz w Polsce? Po drugie nie masz racji człowieku z tą techniką i psychiką tym bardziej. Piszesz tak jakbyś nigdy nie grał w gałę. Techniki Zidane nie nauczył się na podwórku, najważniejsze szlify czyli poszczególne komponenty techniki jakimi są gra ciałem, dośrodkowanie, strzał, przyjęcie piłki ukształtował sobie na pięknych zieloniutkich murawach najpierw w Cannes potem w Bordeaux. Po drugie podczas szkolenia techniki należy zwracać uwagę najpierw na koordynacje ruchową, bo ona jest fundamentem techniki. Polecam więc najpierw sobie poczytać a potem brać się za układanie programów szkolenia...
Podsumowując dopóki nie będzie u nas równiutkich boisk, na których mogliby trenować nie tylko seniorzy ale i młodsi adepci, dopóty nie będziemy sprzedawać swoich za 30 mln.