Wyświetl pojedynczy post
Konrad.
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4777
Stary 14.03.2009, 17:43
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ja rozumiem niespodzianki, ale u nas każdy może wygrać z każdym - wystarczy trochę zaangażowania i szczęścia. Wynika to z tego, że grający u nas piłkarze są(generalnie)denni, a Ci z klubów czołówki są tylko trochę mniej denni od gości z klubów dołu tabeli.
Nie twierdze, że nasi piłkarze to wirtuozi, ale:

- poziom cały czas się podnosi. Teraz drużyny walczące o utrzymanie, to nie jak kiedyś bankruci bez prądu i wody, grający juniorami, a ekipy z jakimiś tam budżetami, które stać na zatrudnienie Frankowskich, Gorawskich, czy Ślusarskich.
- wielokrotnie mecze są bardziej emocjonujące, od spotkań nudnawej ligi włoskiej, portugalskiej, czy hiszpańskiej...
- to że liga jest wyrównana, to dobrze. Zobacz sobie na wyniki ligi francuskiej, niemieckiej czy holenderskiej.
tormenthor napisał(a):Wyświetl post
Prawda jest taka, że klasowa drużyna grając z takimi leszczami jak w naszej lidze ,powinna 90% potyczek wygrywać. Dopiero wtedy można myśleć o grze w europejskich pucharach. To że w lidze mamy tyle niespodzianek świadczy o tym, że nie ma w niej drużyny gotowej na podbicie Europy.
Lech w ubiegłym sezonie ni dość że nie wygrywał regularnie, to zajął kiepską czwartą pozycję. A powalczył w pucharach. Wisła zresztą też, ale z mniejszym szczęściem.
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Ligi zachodnie do naszej porównywać w tym kontekście respect. Duży szacun.
W kontekście niespodzianek. Dlaczego nie?

Wczoraj dupy dała Legia, zobaczmy statystyki wicelidera Polskiej ekstraklasy:
Legia 20 meczy, 12 zw, 4 remisy, 4 porażki = 40 % meczy Legia nie wygrała.

Francja, drugie w tabeli PSG:
PSG 27 mecz, 16 zw, 4 remisy, 7 porażek = 40% meczy PSG nie wygrało (heh, autentycznie na farta je wybrałem). Stracili punkty z takimi leszczami jak: Valenncienes (15 miejsce w tabeli), Nancy (14), Saint Entiene (17).

Tak jak mówie, w większości lig takie rzeczy się zdarzają, w przeciwnym wypadku byłbym milionerem.
Ostatnio edytowane przez Konrad. : 14.03.2009 o godz. 18:05.
Ddf
Odpowiedz cytując