Wyświetl pojedynczy post
Żmijka
Forumowiczka z jadem. Nietrującym.
 
 
Od: 10.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6404
Stary 11.03.2009, 23:28
Może być problem. Bo musisz mieć dokument tożsamości z numerem PESEL. Więc dowód osobisty. Chyba,że masz paszport to weź paszport i będzie ok. => to piszę na podstawe własnego doświadczenie, gdzie stoczyłam ostatnio bój o to, żebm mogła oddać krew nie mając DO.

I nie świętuj urodzin ;-) Chyba że soczkiem.

Tu jest info dot. oddawania:
Cytat:
Kto może oddać krew?

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość:
dowód osobisty,
legitymację szkolną lub studencką,
książeczka ubezpieczeniowa,
prawo jazdy,
paszport,
dawca wielokrotny - również legitymację HDK PCK.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku.

Kandydat na dawcę krwi musi posiadać nr PESEL, oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i pytań związanych z wywiadem lekarskim.

Osoba zgłaszająca się do oddania krwi nie może być po spożyciu alkoholu.

Oddawanie krwi jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla Dawcy z uwagi na stosowanie w trakcie pobierania krwi wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. O wszelkich wątpliwościach dotyczących swojego zdrowia należy powiadomić lekarza kwalifikującego do oddania krwi, a także oddać mu osobiście wypełniony Kwestionariusz dla Krwiodawcy zawierający pytania o przeszłość chorobową oraz prowadzony tryb życia kwalifikowanego kandydata.

Osoby wykonujące takie zawody jak: pilot, maszynista, kierowca autobusu, operator dźwigu, oraz pracujące na wysokości, uprawiające wspinaczkę, głębokie nurkowanie mogą powrócić do tych zajęć nie wcześniej niż 12 godz. po oddaniu krwi.
Ostatnio edytowane przez Żmijka : 11.03.2009 o godz. 23:33.
Odpowiedz cytując