MISTA92 napisał(a):

|
Mozecie krótko wytłumaczyc zasady Snookera bo ogladam meczyk Williams-Gilbert i wogole nie kumam...? Pliska z góry Thx
|
Wbija się naprzemienie bile czerwone z kolorowymi, kolorowe wracają na stól aż nie pozostanie zadna czerowna i wtedy wbija się w kolejności żółta, zielona, brązowa, niebieska, różowa i czarna.
Punktacja: czerwona za 1, kolorowe odpowiednio w tej kolejnosci od 2 do 7.
dodatkowo pojawiają się sytuacje gdy niemożliwe jest jakies wykonanie jakiegoś uderzenia i gdy sie nie uda tego zrobic punkty dla rywala
Edytka:
MISTA92, gra się do wygrania określonej liczy partii
a tak pozatym:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Snooker