wtf napisał(a):

Zabawna jest też Twoja "ewolucja" co do branż w których istnieją polskie firmy - najpierw tylko żywność, potem może jakieś agd, ubrania... meble jakieś - to akurat pocieszające bo może wreszcie dotrze do Ciebie, że w większości branż istnieją stricte polskie firmy i to całkiem nieźle prosperujące na światowym czy europejskim rynku.
wyłącznie oddolne inicjatywy) - o takie:
|
Pomijam prywatne docinki i aluzje (ale to chyba specyfika tego tematu) ,to poraz n- ty chciałbym powiedzieć ,że we wszystkich tych asortymentach o których napsiałes(od jedzenia ,poprzez ubrania ,do agd i mebli),rzeczywiscie mamy produkty które sa wytwarzane w Polsce ,tylko ,że bezzasadnosc tej porady "Kupujcie Polskie" jest taka ,że w podobnej cenie i jakosci nie mamy tutaj konkurencji ze strony firm zagranicznych ,tak jak np. maja to Niemcy ktorzy maja wybor sobie kupic niemieckiego Volskwagena,BMW ,Opla czy tez Forda,Renault albo Fiata,moze sobie kupic bluze Adidasa lub Reeboka czy Nike (choc i tak juz te firmy przenisoly sie do Chin

) czy tez jechac na ferie w Alpy niemeickie lub włoskie.Natomiast w Polsce oraktycznie takie wyboru nie mam bo jak chce isc kupic jakas rzecz Polska ,to i tak bede musial kupic Polska bo w podobnej cenie i jakosci nie ma praktycznie produktów z zagranicy a jesli jakies sa to przy ich produkcji czy sprzedazy i tak udzial biora Polacy .Tak wiec głęboką rade "Kupujcie polskie" można zastąpić hasłem "Kupujcie cokolwiek,bo wtedy się będzie kręcić"