nowy_piotrek napisał(a):

wystarczy ze Twoje poczytam.
Otruc i wypuscic. Naprawde genialne. GROM powinien zaatakowac. Tylko kogo i gdzie? Amerykanie angazujac dziennie gigantyczne srodki pieniezne nie byli w stanie sobie poradzic z terrorystami w Iraku, a ty chcesz zebysmy jakies akcje militarne prowadzili. Pomijajac fakt ze na dobra sprawie nie wiadomo ani gdzie przybywa, ani czy wogole jeszcze zyje.
|
1. Nie można porównywać Iraku z Pakistanem.
2. Teren gdzie był przetrzymywany Polak, nie jest kontrolowany przez armię pakistańską. Poczytajcie co znaczy armia tego kraju, wobec związków plemiennych tam panujących.
3. Amerykanie huja robią w takich sytuacjach. Proponuje zapoznać się z historią Pearla, dziennikarza między innymi The New York Timesa, który też w tym rejonie został porwany. Pakistan nawet Amerykanie odpuszczają. Najtrudniejszy z najtrudniejszych terenów. Jedynie pomocni mogliby być w tej sytuacji Hindusi. Ale byłoby to stąpanie po bardzo grząskim gruncie. Poza tym jesteśmy nieudolni.
4. Jedyne wyjście jakie było w tej sytuacji to próba przeforsowania zmiany warunków zwolnienia Polaka. Zycie za pieniądze.
5. Każdy kto pracował choć trochę w mediach wie, że rząd Polski skompromitował się wczoraj strasznie. Tutaj bez wyjaśnień, muszę użyć sloganu,pozdro dla kumatych. Jednym słowem wciskali ludziom kit. Ale oni to umieją najlepiej.
Co do słów pana Tuska, że nie będzie układać się z terrorystami...slogan ładny. Pewnie Nowak mu napisał. Za trudne sprawy dla tych panów,aby mogli zrozumieć co mówili. Niemcy, Włosi, Grecy, Anglicy. Ci się przyznawali, że płacili okup. Po czasie. Ale żadnych deklaracji nie składali ,ze z terrorystami się nie będą układać. Bo wiedzą, że najważniejsze jest dobro ich obywatela. Zresztą nie ma co komentować zachowania tego rządu, wiele rzeczy ich przerasta. Brak kompetencji, kultury. Słabi są.
ten kraj.....żałosny.
Szokujące rzeczy są na tej taśmie. Obawiam się, że może być i tak, że oni Polaka zabili,aby uratować twarz.A zresztą kto tego, Go miał ratować? Dyplomatolek Bartoszewski?
Szkoda człowieka.