Wyświetl pojedynczy post
Norek
TWSD FOTO
 
 
Od: 06.2003
Skąd: ja to znam?

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#293
Stary 06.02.2009, 12:23
W tym roku powprowadzali tzn. wagi przedmiotów, czyli w jakim stopniu dany przedmion będzie się liczył w ogólnym rozrachunku (tu politologia - https://www.erk.uj.edu.pl/studia/karta/205 ). Do tego jest algorytm przeliczający podstawową i rozszerzoną na puknty (gdzieś tu - http://www.rekrutacja.uj.edu.pl/static/ogolne-zasady ). Wychodzi to tak, że za rozszerzoną ma się 2x więcej pkt niż za podstawową. Czyli napisać 100% podstawy daje tyle pkt co 50% rozszerzenonej.

Jeżeli chcesz się dostać na dzienne to historię, czyli przedmiot z największą wagą punktową, zdawaj rozszerzoną. Nie wiem jakie były progi przyjęć, ale nawet 100% na poziomie podstawowym może Ci nie wystarczyć.
©
Odpowiedz cytując