Wyświetl pojedynczy post
eye63
Senior Member
 
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1178
Stary 05.02.2009, 00:23
GNCacek napisał(a):Wyświetl post
Hehe wtrącę taką ornitologiczną ciekawostkę, że nasz polski, wspaniały "orzeł bielik" w koronie w ogóle nie jest orłem tylko należy do podrodziny bielików z rodziny sokołowatych. Jego cechami szczególnymi zachowania jest lękliwość, nieporadność, niezbyt inteligentny (chociażby w porównaniu z krukami), ważnym elementem jego diety jest padlina. Za to ładnie wygląda, istny majestatyczny drapieżca.
No spoko, tylko że żaden "orzeł bielik" tylko Orzeł Biały - i jak słusznie zauważasz, jeśli orzeł to nie bielik. A same bieliki są gatunkiem, więc nie mogą być podrodziną, a podrodzina to orłany, rodzina jastrzębiowate. Jastrzębiowate jak wiesz to ptaki drapieżne, a ten najprawdopodobniej "nasz" żywi się głównie rybami i innymi ptakami, padlinę spożywa w wyjątkowych sytuacjach gdy nie ma nic do jedzenia (zima), więc ważny element diety odpada. Nie wiem na jakiej podstawie zarzucasz mu lękliwość, nieporadność i niezbyt wielką inteligencję, ale bardziej podejrzewam, że chyba podświadomie przelewasz na niego swoje kompleksy.
Odpowiedz cytując