Wyświetl pojedynczy post
kalashnikov2
Senior Member
 
Od: 02.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2760
Stary 03.02.2009, 16:51
wtf napisał(a):
. Ja ze swojej strony, chciałbym spróbować nieco zmienić temat dyskusji wklejając artykuł o pokoleniu "1000 euro" i zwrócić uwagę na fakt, że w większości zdań poniższego linku przymiotnik "włoski", "grecki" czy "hiszpański" można śmiało zamienić na "polski" i dotyczyć on będzie sytuacji w naszym kraju.

http://www.polityka.pl/pokolenie-za-...934,280796,18/

Szczególnie chciałbym polecić lekturę osobom, które piszą bezrefleksyjnie o tzw "ułatwieniach dla pracodawców". Znamienny jest też nagłówek publikacji: "Na skraju rewolucji", warto chyba również zwrócić uwagę że pomimo niemal identycznej sytuacji w Polsce żaden publicysta, polityk czy, uogólniając "ekpert", nie zająknął się nawet o sytuacji ludzi przed trzydziestką, nawet w trakcie relacjonowania zamieszek w Grecji.
U nas prędko Grecji nie będzie, bo narazie najbardziej aktywna część społeczeństwa przechodzi fascynację przynależenia do elity. Widzieliście kiedyś elitę przeprowadzającą rewolucję? Jeśli chodzi o liczebność, 12% mazowieckiej szlachty to przy naszej elicie mały pikuś. Że zarobki na tle 1 świata nie te, to nic. Dopóki jest wróg w postaci "ciemnogrodu" - to na nim skupia się gniew elit pracujących miast. Dopóki na ich tle nawet zarabiający 1200 zł student jest krezusem - będzie OK. Dopóki nie wymrze pokolenie Ojca Rydzyka, władza w Polsce będzie miała względny spokój.
Ostatnio edytowane przez kalashnikov2 : 03.02.2009 o godz. 17:08.