Prokuratura we Wrocławiu postawiła zatrzymanemu w poniedziałek, Piotrowi R., piłkarzowi Lecha trzy zarzuty korupcyjne. Sport.pl dowiedział się, jakich meczów dotyczą dwa z nich.
Jeden z nich dotyczy spotkania Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Lech Poznań wiosną 2004 r. Według prokuratury R. przyjął pieniądze od rywala za porażkę swojego zespołu.
Drugi zarzut związany jest z meczem Górnik Polkowice - Lech Poznań. R. miał przyjąć pieniądze od Polkowic za porażkę w tym meczu. Spotkanie zakończyło się jednak zwycięstwem poznaniaków,
bo... część drużyny została ponoć zmotywowana przez inną drużynę, która walczyła z Górnikiem o utrzymanie się w lidze.
No nawet meczu nie umieli sprzedać . Część sprzedała Polkowicom mecz, a część wzieła kase od Świtu za to że wygra ! Śmiech na sali !
