Wyświetl pojedynczy post
sandomingo
Senior Member
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#963
Stary 02.02.2009, 13:40
mcovalski napisał(a):Wyświetl post
A co oznacza że jest zawodowa lub nie W czym ma się wyrażać to zawodowstwo Liga jest organizowana pod egidą ZPRP która jest członkiem EHF. W lidze grają zakontraktowani piłkarze którzy żyją z gry w piłkę ręczną, codziennie mają treningi i mają sekcję kobiece i męskie od juniorów po seniorów.
Nie do końca. W "ekstraklasie" są zespoły - wiem o dwóch na pewno: Miedź Legnica i Stal Mielec - w których zawodnicy mają stypendia sportowe ale oprócz tego normalnie pracują i w sumie to bardziej utrzymują się z pracy niż z piłki ręcznej. Oczywiście w większości przypadków ta ich praca ma charakter bardzo "elastyczny" i niezbyt wyczerpujący, bo zatrudniają ich firmy pomniejszych sponsorów danych klubów.
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
Odpowiedz cytując