Wyświetl pojedynczy post
Arturo Qr2nów
Senior Member
 
 
Od: 08.2006
Skąd: SKMK - W.D.

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1249
Stary 01.02.2009, 13:23
Cytat:
Kibice boją się o stadion


Warszawska spółka Polimex - Mostostal zajmie się dalszą budową stadionu Wisły Kraków. Kibice Białej Gwiazdy alarmują, że ta sama spółka buduje stadion Legii w Warszawie i startuje w przetargach na budowę stadionów w Poznaniu i Gdańsku, miastach podstawowych przy organizacji Euro 2012. - Kraków siedzi na ławce rezerwowych i boję się, że inwestor w taki sposób będzie nas traktował i nie zdąży w terminie wybudować stadionu - prognozuje na forum internetowym "wiślakoo7".

Prezes spółki Konrad Jaskóła podpisał z gminą kontrakt (na ponad 144mln zł) na wybudowanie dwupoziomowej trybuny wschodniej (od strony ul. Reymana) i obu narożników, a także wyburzenie trybuny zachodniej oraz budowę ścianki szczelinowej. Termin wykonania prac jest bardzo krótki. Trybuna wschodnia ma być gotowa za pięć miesięcy. - Jesteśmy profesjonalistami - zapewnia Konrad Jaskóła. - Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby nie dotrzymać terminów umowy. Tej inwestycji nie potraktujemy w sposób ulgowy - zapewnia prezes. Polimex-Mostostal, jeśli chodzi o inwestycje typowo sportowe, ma na swoim koncie jedynie wybudowanie hali w Gdyni na 5 tys. osób i nie ma żadnego doświadczenia jako wykonawca generalny stadionu.
- Wspomaga nas konsorcjum niemieckie, które ma odpowiednie referencje w tym zakresie. Poza tym wykonywaliśmy już konstrukcje stalowe dla stadionów w Danii i Norwegii - przypomina Jaskóła. Prezes nie obawia się, że termin zakończenia prac zostanie przesunięty. - Prace ruszą już 5 lutego, a mają zakończyć się w grudniu. Czasu byłoby więcej gdyby nie protesty innej firmy, która przegrała przetarg... zmarnowaliśmy przez to jakieś dwa miesiące - szacuje Jaskóła. W przypadku budowanej przez spółkę hali w Gdyni doszło jednak do półrocznego poślizgu. - Ale nie było w tym naszej winy. Wykryliśmy błąd w projekcie, który mógł doprowadzić do tego, że hala by się zawaliła. To również świadczy o naszym profesjonalizmie - mówi Jaskóła. Polimex Mostostal wygrał też przetarg na budowę trybuny zachodniej. Najpierw zaoferował 164 mln zł, a potem obniżył cenę jeszcze o 11 mln zł. Aby zdążyć przed Euro, prace powinny rozpocząć się w kwietniu. - Jeśli zajdzie taka potrzeba, robotnicy będą pracować także w nocy - zapewnia Jaskóła
Za: http://krakow.naszemiasto.pl/
Odpowiedz cytując