Wyświetl pojedynczy post
Wasza Wysokość
Junior Member
 
 
Od: 01.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3858
Stary 27.01.2009, 19:47
Vinci napisał(a):Wyświetl post
Mają już pewne przykre doświadczenia z nadmiarem Brazylijczyków, jeszcze za czasów Wdowczyka, więc pewnie uczą się na błędach...
Nie na temat, bo już nie Ekstraklasa, ale problem wiecznie żywy, pozwolę sobie więc zacytować fragment artykułu pt.: Jakie są losy Brazylijczyków z Pogoni?

Cytat:
Bramkarz Gu znów jest kelnerem, inni murarzami. Od stycznia do maja tak jak przed wyjazdem pokopią piłkę w mistrzostwach stanowych (...) by potem znów grać w czwartej lidze.

Prali skarpetki w sadzawce, kąpali się w fontannie, a w siatkonogę grali na ziemnym korcie w piłkarskich butach z metalowymi kołkami. Brazylijscy murarze, rolnicy i sprzedawcy garniturów mieli podbić europejski futbol (...) Ściągniętych do Pogoni Brazylijczyków było tak wielu, że nie wszyscy mogli zadebiutować. Kilku więc ostatecznie nigdy w ekstraklasie nie zagrało.

Sami Brazylijczycy też nie bardzo pamiętają siebie nawzajem.
- Co się stało z Fabio Costą de Brito, który wiosną 2006 grał z panem w Pogoni? - zapytaliśmy z ciekawości Ediego, który też uczestniczył w brazylijskim eksperymencie.
- Oj, nie pamiętam go, przepraszam - odparł zakłopotany.
- Może Robson de Freitas Costa? - Robson... Robson... Też nie pamiętam - odparł napastnik Korony Kielce po chwili zastanowienia
(...)
A w środowisku piłkarskim zaczęto głośno kpić z tego, co dzieje się w szczecińskim klubie. "Nie śpij w Brazylii na plaży, bo obudzisz się w Pogoni" - taki dowcip krążył wśród piłkarzy, działaczy i trenerów. Nie tylko w Polsce.(...)

Cytowane za "Przeglądem Sportowym"
Jak dla mnie, to już podpada pod przesiedlenie. Daj Bóg, w przyszłości będzie nam podobna farsa w Wiśle i w lidze oszczędzona.
Odpowiedz cytując