Wyświetl pojedynczy post
Mareq
Senior Member
 
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2636
Stary 27.01.2009, 15:04
Miło patrzeć jak parnterstwo wschodnie i sprawy powiązane ,,rosną" w oczach

Cytat:
Polski postulat, by powołać zgromadzenie parlamentarne UE i państw wschodnich, tzw. EURO-NEST będzie zrealizowany - dowiedział się serwis internetowy tvp.info.
Pomysłodawcą tego projektu jest przewodniczący komisji spraw zagranicznych europarlamentu Jacek Saryusz-Wolski (PO). - To ważna inicjatywa. Bardzo się cieszę, że została zaakceptowana przez prezydium - mówi tvp.info Saryusz-Wolski. - To duży sukces Polski -nie ukrywa Konrad Szymański, europoseł PiS.
http://wiadomosci.onet.pl/1904914,12,item.html

Nawiązując do polityk sąsiedztwa warto wspomnieć o planach rządu Serbskiego , który zamierza jeszcze podczsa prezydencji czeskiej złożyć wniosek o członkostwo w Unii .

Odnośnie Guantanamo było to pierwsze spotkanie z serii , omówiono ogólnie problem , nie podjęto żadnych konkretnych decyzji

Wczoraj byla też poruszana kwestia konfliktu w strfie gazy a dzień wcześniej odbyła się rozmowa ministrów SZ Unii , oraz Jordanii , Turcji , Egiptu i Autonomii Palestyńskiej

Cytat:
Unia Europejska - powiedział Solana - widzi też potrzebę przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w sprawie akcji wojskowych, prowadzonych przez trzy tygodnie przez Izrael w Strefie Gazy. - Należy ustalić, czy Izrael winien jest przestępstw wojennych w tym okresie - zaznaczył.
http://wiadomosci.onet.pl/1903449,12,item.html

Ponadto jak wspomniał Sikorski Rada jednomyślnie stwierdziła , że solidarność energetyczna jest konieczna i że bezpieczeństwo energetyczne Europy należy zapewnić mięzdy innymi przez uniezależnienie się od dostaw surowców z Rosji .

Cytat:
Odczuwam olbrzymią satysfakcję, bo wiele krajów wypowiadało się tak, jak my w zeszłym roku. Wtedy był sceptycyzm, dziś UE mówiła jednym głosem" - cieszył się minister, relacjonując rozmowy ze swoimi kolegami o stosunkach UE z Rosją i Ukrainą po konflikcie gazowym, który spowodował dwutygodniowe przerwanie dostaw gazu do UE.
Jego zdaniem w wyniku kryzysu gazowego wszystkie kraje UE "bez wyjątku" opowiadają się teraz za dywersyfikacją źródeł i tras przesyłowych gazu do UE. Zmiana nastawienia jest trwała i przyniesie konkretne rezultaty, bo - tłumaczył - "nie ma nikogo, kto by miał wątpliwości, że to był kryzys polityczny, a obywatele UE stali się zakładnikami sporu".
http://wiadomosci.onet.pl/1904568,10,item.html
Ostatnio edytowane przez Mareq : 27.01.2009 o godz. 15:21.