DysoN napisał(a):

Postawilem pytanie wiec moze zaczne od siebie.
Wolalbym by ton zyciu spolecznemu, jak i polityce nadawali ludzie
- dobrze wykształceni, o swiatopogladzie mniej wiecej centroprawicowym, lekko konserwatywnym (czyli posznowanie tracycji nie zmieniajace sie w pseudonarodowosciowy belkot, poszanownie rodziny, wysoka kultura polityczna, racjonalizm, brak demagogii, skupienie sie na jak najlepszym systemie edukacji)
- o raczej liberalnych pogladach na ekonomie (mniejsza rola panstwa w panstwie, bardzo ograniczony interwencjonizm ktory powienien byc ostatecznoscia, wieksza wolnosc gospodarcza, mniejsze podatki, wymuszanie wiekszej ze tak to ujme "swiadomosci obywatelskiej" na ludziach by mogli oni decydowowac o jak najszerszym spektrum swojego zycia i brac za nie odpowiedzialnosc, ustanowienie spojnego i w miare prostego prawa na strazy ktorego stac powinny jak najbardziej wydajne i niezawisle sady).
Takie w skrocie jest moje zdanie, moze ktos zechce podzielic sie swoja opinia?
|
Charakterystyka jaką przedstawiłeś bardziej odpowiada wg mnie prawicy niż centro-prawicy ale to już inna sprawa, ogólnie pełna zgoda, szczególny nacisk na wycofanie się państwa z gospodarki co rozwiąże szereg problemów.
Tylko jeden problem, obecnie w parlamencie polskim nie ma ugrupowania, które promowało by takie postawy. Dodatkowo tkwimy po uszy w UE, która raczej propaguje opiekuńcze rozwiązania i dbanie o człowieka przez milion instytucji.