Wyświetl pojedynczy post
PvD
Armia Białej Gwiazdy
 
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3788
Stary 26.01.2009, 09:24
skttrbrain napisał(a):Wyświetl post
Misiu, gramy na licencji spółki KKS Lech Poznań SA, wydanej przed tym sezonem.
tak spólka nazywa sie KKS Lech Poznań SA i na jej licencji gracie ale cofnijmy się do daty "powstania tejże spółki" kiedy ona powstała jesteś w stanie podać datę? powstał nowy podmiot czy dokonano tylko aktualizacji w zapisach? potrafisz odpowiedzieć na to pytanie?

żebys się nie musiał zagłębiać w internet i szukać po googlach

Kto nabył prawa od WKP Lech Poznań, jak się nie mylę podmiot o nazwie KKS Lech Poznań nieprawdaż , a kiedy powstał ów podmiot bo "wydaje" mi się, że później niż w 2002 roku? to jakim cudem podmiot KKS Lech Poznań SA ma wpis do rejestru z datą 2002? a zgadnij kto miał te dane wcześniej?dla ułatwienia:
Cytat:
Amica Sport S.S.A
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Wronki
Ulica nr: Leśna 15 A
NIP: 787-19-38-871
Regon: 634359262
odpowiedz którą drużynę wycofano wtedy z ekstraklasy Amikę czy WKP Lech?

czy wg ciebie dane identyfikujące wcześniej Amikę Wronki a teraz identyfikujące KKS Lech Poznań SA nie pokazują ewidentnie, że odkupując prawa niematerialne od WKP, Amica Wronki dokonała tylko zmiany nazwy?

kilka cytatów
Cytat:
Miało być tak pięknie. Lech miał wziąć piłkarzy Amiki, dopasować ich do swoich kopaczy i ze sporego budżetu pana Rutkowskiego zbudować polską potęgę. Wyszło inaczej. Tak na prawdę to Amica kupiła logo, herb, nazwę, barwy i stadion Lecha.
ze stadionem ktos przesadził bo to miejski wie tego kupić nie mogli

Cytat:
W zawartej w grudniu zeszłego roku umowie zarządy Amiki Wronki SA i WKP Lech Poznań postanowiły o przejęciu przez Amikę Lecha. Spółka z Wronek wykupiła godło, flagę, i barwy Lecha Poznań, ale nie stadion i budynki klubowe, które należą do miasta.
Cytat:
Niektórzy kibice mają pewne wątpliwości odnośnie tego, że nowy twór to ten sam Lech Poznań, a nie dawna Amica w Poznaniu. Jakby pan to wyjaśnił?

Najprościej tak: WKP Lech Poznań przekazał swoje prawa do drużyny i do wszystkiego tego, co można zarejestrować w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli na przykład znaków towarowych - podmiotowi, który się nazywa KKS Lech Poznań. Holding Amica S.A. inwestuje w niego swoje pieniądze. Wciąż istnieje Amica Wronki, jako zespół w III lidze. Egzystuje także WKP. KKS mimo, że posiada ten sam numer w KRS, co dawniej Amica, ma prawo do korzystania z tradycji Lecha Poznań, do jego barw, emblematów. Absolutnie koniecznym było zachowanie tego
numeru, ponieważ musimy korzystać z pierwszoligowej licencji dawnej Amiki Wronki. Tak naprawdę to wszystkie te zawiłości prawne można sprowadzić do tego, że Lech Poznań pozyskał inwestora, jednak musieliśmy to wykonać w ten sposób, by nikt nie miał wątpliwości co do legalności tej kombinacji z punktu widzenia prawa cywilnego i licencyjnego.
Cytat:
Prasowe doniesienia o fuzji Widzewa ze Zniczem Pruszków to jakieś przekłamanie. Nie zamierzamy kupować miejsca w ekstraklasie - powiedział PAP wiceprezes Widzewa Łódź Grzegorz Bakalarczyk.

Łódzkie dzienniki opublikowały w poniedziałek informację, że działacze Widzewa są skłonni zapłacić Zniczowi 5 mln zł za to, by po ewentualnym awansie do ekstraklasy klub z Pruszkowa oddał to miejsce Widzewowi. W rozmowie z PAP Bakalarczyk zaprzeczył tym doniesieniom.

"Czytałem te artykuły i jestem zbulwersowany. To jakieś przekłamanie. Jeden z dziennikarzy zadzwonił do mnie z sugestią, że można by kupić miejsce w lidze a potem opublikowano teksty, że to pomysł Widzewa. Powiedziałem, że rozpatrujemy inne możliwości. Liga jeszcze trwa i matematycznie wszystko jest możliwe. Po zakończeniu rozgrywek odbędzie się jeszcze zjazd PZPN, na którym wiele się może wydarzyć. Nie przewidujemy jednak kupowania miejsca w lidze. To zwykła kaczka dziennikarska" - powiedział PAP Bakalarczyk.

Widzew zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w ekstraklasie ze stratą czterech punktów do czternastego zespołu. Wydział Dyscypliny PZPN ukarał klub dodatkowo degradacją o jedną klasę rozgrywkową za udział w aferze korupcyjnej. Przewodniczącym WD był wówczas Michał Tomczak. Decyzja została utrzymana przez Związkowy Trybunał Piłkarski.

Tomczak uważa, że od strony prawnej ewentualna fuzja Widzewa ze Zniczem byłaby możliwa, gdyż de facto w ekstraklasie grałby Znicz, który zmieniłby tylko nazwę i miejsce rozgrywania spotkań.

"Byłoby to powtórzenie tego, co niedawno zrobiły Lech Poznań z Amiką Wronki. Trudno jednoznacznie sprzeciwiać się takim praktykom, gdyż musielibyśmy głęboko wkroczyć w rozwiązania prawne działające poza futbolem. W takich działaniach jest jednak coś niewłaściwego i pachnie to niemoralnością" - powiedział PAP Tomczak.
W chwili obecnej gdyby ktoś został nowym właścicielem KKS Lech Poznań może was wymazać z mapy piłkarskiej Polski jedną decyzją o zmienie nazwy barw itd bo prawa należą do kogoś innego,ktoś kto się z KKS nie utożsamia. Ciekawym gdzie się wtedy podziejecie?przypomnicie sobie czasy WKP?

a przykładów na przenosiny fuzje zmiany nazw siedzib klubów znamy aż nadto

Legia też znalazła się po wykupieniu CWKSu w nieciekawej sytuacji bo wszystko w rękach ma już ITI.

W skrócie:
Obecny Lech
Holding Amica (własciciel) Amiki Sport SA ---->KKS Lech Poznań SA (właściciel jakiś tam, nie wiem kogo macie)

Obecna Wisła:
TS Wisła Kraków ---> ASPN TS Wisła Kraków --> Wisła Kraków SA (właściciel TF Kable)
Ostatnio edytowane przez PvD : 26.01.2009 o godz. 09:38.
Cytat:
Decydując się na grę w Wiśle i podpisując z nią kontrakt piłkarz powinien automatycznie przyjąć świadomość panujących przy R22 zwyczajów. A jednym z kanonów który powinien przyświecać każdemu wiślakowi jest poszanowanie trójkolorowych barw. Szanować powinien je każdy z nas ( i umieć się z nimi obchodzić) bez względu na to czy w danym momencie owładnął nami strach, panika, euforia, złość czy cokolwiek innego.
Są bowiem pewne granice, których nigdy się nie przekracza.
Odpowiedz cytując