Wyświetl pojedynczy post
flamengista
Piknik
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7554
Stary 24.01.2009, 11:11
Raphael napisał(a):Wyświetl post
(...)
Dokładnie tak. Niedzielan przede wszystkim spowodował, że Brożek zaczął grać o niebo lepiej. Ponadto na turnieju w Chicago Wtorek grał naprawdę nieźle. Tak samo było na początku rozgrywek ligowych.

Trzeba pamiętać, że Niedzielan miał bardzo ciężką kontuzję - runda wiosenna poprzedniego sezonu to był rozruch, jesień niepokojąca - bo nie widać było przebłysków.

Decydująca jednak będzie wiosna w tym sezonie. Dla Niedzielana wóz albo przewóz, z resztą sam o tym pisze na blogu. Szanse na powrót dawnego, dobrego Wtorka oceniam na jakieś 30-40% - a więc i tak sporo, bo Ćwielong i Dawidowski na 100% nigdy takiej formy nie osiągną.

Kontuzja Sobolewskiego moim zdaniem wyjaśnia sprawę w kwestii tytułu mistrzowskiego. Jak już powiedziałem wcześniej - zdobycie tytułu należy traktować w kategoriach miłej niespodzianki. A nie celu, który w przypadku porażki ma oznaczać zdymisjonowanie Skorży.

W takiej sytuacji oczywiście warto walczyć o puchary, ale tą rundę należy potraktować jako:
- sprawdzian dla Beto i Niedzielana;
- sprawdzian dla Jirsaka na pozycji Sobolewskiego/Garguły (DP/OP)

Priorytetem muszą być poszukiwania prawego obrońcy i lewego pomocnika - chyba że jakimś cudem:
- eksploduje talent testowanego Brazylijczyka;
- eksploduje talent Ćwielonga.
Wtedy pozostaje tylko prawy obrońca. Jak pokazał Bednarz w poprzednim okienku, sprowadzenie solidnego, doświadczonego obrońcy na prawą stronę za darmo nie jest wielkim problemem, więc o konkurenta dla Singlara bym się tak nie niepokoił. Gorzej z lewym skrzydłem.

No i kwestia bramkarza. Pawełek moim zdaniem jest dobrym bramkarzem, ale tylko w sytuacji, gdy ma konkurenta.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując