odnośnie dysków zewnętrznych:
http://www.skapiec.pl/site/cat/8/fil...17_0_0_0_0_0_0
tylko pamiętaj: zewnętrzny >400gb najczęściej wymaga jeszcze zasilacza, więc jest dużo mniej mobilny.
z doświadczenia polecam Segate i Verbatim - nie wiem jak u buldusa, ale WD z którym ja miałem do czynienia chodził zdecydowanie za głośno.