Po realizacji wszystkich zapowiadanych transferów to mielibyśmy szóstkę napastników:
- dwóch aktualnych reprezentantów: Brożek i Boguski
- dwóch byłych (?) ale jeszcze ciągle mocnych na ligę: Żurawski i Niedzielan
- dwóch przyszłych (?) ale z występami w reprezentacjach młodzieżowych: Małecki i Beto
Na papierze - potęga. Na boisku przyjmując za punkt odniesienia ostatnią rundę... mamy jednego - jak go nie ma to jesteśmy w czarnej d...
Osobną sprawą jest dla mnie Beto. Nie jestem przekonany czy on spełnia oczekiwania Skorży, poza wzrostem. Maciej uparł się na dużego chłopa co to ma robić za wieżę pod bramką i wygrywać główki i rzucać gotowe piłki pod nogi (wciąż nie rozumiem tego dogmatu, ale... widać czemu Janas tak forował Rasiaka albo kto go forował

) Natomiast Beto na tych krótkich filmikach nie gra zupełnie jak taka wieża. Wręcz przeciwnie, gra sporo poza polem karnym, ma niezły balans i koordynację ruchową jak na swoje warunki. Więc zanim Skorża przerobi go na swojego Rasiaka to minie pewnie cała runda, albo Beto pokaże tyle innych walorów, że Skorża porzuci wreszcie swój dogmat o "wysokim, silnym napastniku".