|
Z Brazylijczykami nawet tymi dobrymi to jest jeden problem. Trzeba do nich cierpliwosci. Z tego co pamietam reprezentantami młodzierzówek Brazylii byli Edno, Hermes i Marcelo. Pierwszego z nich Kasper od razu skreslił, a teraz jest lepszym skrzydłowym niż Zieniu. Drugi z nich został po kilku meczach skreslony w Widzewie. Kupiła go Korona (pominmy moze fakt korupcji). I generalnie po pewnym czasie był jednym z najlepszych środkowych pomocników w lidze. Mysle ze to samo byłoby z Edno, jakby dano mu trochę pograć i uwierzono w niego.
Marcel jak narazie się sprawdza. Jednak łatwiej jest żeby sprawdził się defensywny grajek od ofensywnego. Dlatego jak tego Beto sciagniemy, to nie ma co spodziewać się od niego cudów na początku. Musi się przyzwyczaic do mrozu, do specyfiki ligi (bardzo kontaktobwa) i jakos się w niej odnalezc. Technikę i szybkość napewno ma na bardzo wysokim poziomie skoro grał i strzelał bramki w kadrze U18 Brazylii i skoro uznano go odkryciem roku w stanie. Zbawieniem teraz nie będzie, ale za kilka miesięcy może się okazać że jest lepszy nawet niż Brożek.
|