Zna sie ktos na tym

\
Próżniowy kondensator ma długość l=10cm a odległość pomiędzy płytkami kondensatora wynosi d=10 cm. W pobliżu krawędzi płytki naładowanej dodatnio wpada do pola elektron pod kątem = 60 satopni, z szybkością vo=2*10do3 km/s. Jak wielkie powinno być nap[ięcie pomiędzy płytkami, by eletron, wyleciał z pola tuż przy krawędzi płytki przeciwległej z prędkością równoległą do osi x?