sambo napisał(a):

|
Pytanie moje brzmi - czy Oi! jest bardziej skinheadowskie czy punkowskie? i dlaczego ?
|
na początek dwa poglądowe obrazki przedstawiające przedstawicieli obydwóch subkultur
skinhead:
punk:
natomiast Oi składa się ze stylów punków oraz skinheadów. Noszą oni dżinsy, najczęściej podwijane, glany, cockney'e, bądź martensy często z białymi sznurowadłami zawiązanymi w tak zwaną "drabinkę", kurtki "Harringtonki", najczęściej czarne, białe i wiśniowe, skórzane paski z ćwiekami, koszulki polo, szelki t-shirty z hasłami Oi! oraz wszelkie ubrania firm: Lonsdale, Fred Perry. Nie można jednoznacznie określić mody Oi!, gdyż każdy może się różnić w doborze ubrań. Każdy z tego "schematu" wybiera to co mu odpowiada tworząc własny, oryginalny i niepowtarzalny styl.
