sambo napisał(a):

|
Pytanie moje brzmi - czy Oi! jest bardziej skinheadowskie czy punkowskie? i dlaczego ?
|
zależy z czym utożsamiasz obydwie subkultury. Jeżeli spojrzysz na nie nie przez polityczne mutacje, które zaczęły przechodzić od lat 80 aż do dzisiaj, to zauważysz, że poza estetyką nie dzieli ich tak wiele.
Zaczęło się od modsów, przyszedł czas na skinhead ( słynne "the spirit of '69"), pod koniec kolejnej dekady pojawia się punk. Wszystkiemu temu towarzyszyła oczw muzyka, od "zapożyczonych" z Jamajki (a konkretniej - od jamajskich brytyjczyków) ska, reagge i dub po "domowej roboty" oi! skończywszy.
Oczywiście napisałem w wielkim skrócie, myślę że zaraz do dysputy podłączy się Król Banicji i temat się rozkręci

to wejdziemy bardziej w detale. Pzdr