Wyświetl pojedynczy post
Baryl
Member
 
 
Od: 06.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43
Stary 15.12.2008, 18:10
Stan wojenny, TW Bolek... eh. Niestety jest JESZCZE 2008 rok, wiec jedyne co mozna na ten temat rzetelnie powiedziec to dokonac analizy mechanizmow polskiej sceny politycznej.

Dla socjologow, spin-doktorow i wreszcie politykow w telewizorze kazdy podzial spoleczenstwa jest jak blysk w wodzie dla rybaka. Wszystkie mozliwe podzialy: A czy Kosciol czy nie? Prawo czy lewo? Bolek czy Bohater? Paprykarz Szczescinski czy beza? Tu gdzie stalo ZOMO czy gdzie biegali gowniarze z petardami? BIEDNY CZY BOGATY? Czlowiek od poczecia czy od namaszenia piorem Michnika i glosem Senyszyn? Etc etc etc... Te wszystkie szramy wskros spoleczenstwa pozwalaja zobrazowac potencjalny elektorat, jego zachowania, reakcje. Wreszcie: jego ilosc, popierajaca lub bedaca przeciw pewnemu zagadnieniu. Cyniczna kalkulacja ktora ksztaltuje program, wystapienia i cala gadke-szmadke politkow.

I stan wojenny sie do tego zalicza. Poki sie zalicza: nie dowiemy sie o nim niczego konkretnego. W czasach gdy KGB, FSB (nowa nazwa tego pierwszego), GRU penetrowalo i penetruje nasze zycie polityczne, w czasach gdy zbija sie elektorat a nie szuka prawdy.. mozemy sobie dac spokoj.
Ja wierze w zbrodnie, wierze tez w zwykle trzesienie portkami Jaruzelskiego ktory moze faktycznie byl przekonany ze Ruscy wejda.
Slyszalem i tez wierze o wielu gowniarskich i huliganskich zachowaniach ludzi podajacych sie za Solidarnosc. Tak to bylo z AK, Solidarnoscia. Jak jest jakas ruchawka to zbiera sie wokol niej duzo szumowin czy po prostu debili... na pewno to nie byli paladyni na bialych koniach, Rycerze Swiatla. Normalni ludzie z ktorych czesc byla ideowa, czesc myslala ze cos dla siebie skubnie, a czesc po prostu chciala sie dolaczyc do rozruby i moze nakrasc przy okazji (moglo dochodzic do sabotowania dostaw do sklepow by potem oglaszac ludziom jak komuna uciska.. wszysko moglo sie zdarzyc).

Nie dajmy sie oglupiac i prowokowac do bycia krolikami w klatkach spin doktorow lowiacych elektorat dla kolejnych blaznow.. czy to z prawa czy z lewa.
It's nothing four sticks of dynamite and a match can't fix
Odpowiedz cytując