Wyświetl pojedynczy post
SiASiN
Senior Member
 
Od: 04.2005
Skąd: że znowu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34
Stary 13.12.2008, 16:47
@1q2 owszem siedzieli w Polsce, ale ich interwencja także wiązałaby się z kosztami politycznymi i zwykłymi materialnymi o czym pisałem wcześniej.
@wtf moim zdaniem mobilizacja, o której piszesz była spowodowana obawą spełnienia się najczarniejszego dla ruskich scenariusza. Czyli tego, że Jaruzelskiemu zupełnie nie udaje się opanować sytuacji, wybuchają bunty itp, przez co groźba wojny domowej staje się niezwykle realna. Lub gdyby wojsko i policja zbuntowały się przeciw władzy. W obydwu przypadkach zagrożone atakiem byłyby również właśnie stacjonujące u nas oddziały ruskich.
Wiadomo, że ten czarny scenariusz były naprawdę mało realny, ponieważ ludzie związani z "S" nie myśleli o otwartej konfrontacji fizycznej na tą skalę.
Odpowiedz cytując