hunter napisał(a):

|
Rozumiem, że swoim rodzicom z kolei odbierasz prawo do komentowania wydarzeń wojennych, a dziadkom i pradziadkom nt. wydarzeń z listopada 1830 i stycznia 1863?
|
Powstania można komentować o tyle, że istnieją dokumenty na podstawie, których można zrekonstruować ich przebieg i na podstawie rekonstrukcji ocenić postawy poszczególnych osób. Przy okazji śmieszne jest to, że istnieją ludzie utożsamiający się z hasłem "precz z komuną" i jednocześnie pozytywnie oceniających powstanie styczniowe wywołane przez .. czerwonych, chcących zrobić lewacką rewolucję.
W przypadku stanu wojennego nie ma jeszcze takich dokumentów, i dlatego ciężko wydawać sądy na podtawie tylko przypuszczeń i domniemań.