Wyświetl pojedynczy post
Baala
Senior Member
 
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3120
Stary 04.12.2008, 14:19
Uwaga hit:
Cytat:
Hiszpańskie media ujawniły aferę korupcyjną, w którą jest zamieszany piłkarz Legii Warszawa, Inaki Descarga!Bohaterami nowej odsłony afery korupcyjnej w hiszpańskim futbolu są Athletic Bilbao i Levante. A przede wszystkim Inaki Descarga, którego rozmowa telefoniczna z prezydentem klubu z Walencji została upubliczniona w hiszpańskich mediach. Prezydent Levante, Julio Romero i ówczesny kapitan drużyny, Inaki Descarga pośrednio przyznają się w niej do sprzedania meczu z Athletic Bilbao. Zdarzenia miały miejsce w czerwcu 2007 roku. Przegrana drużyny z Valencii w San Mames zapewniała ekipie z Bilbao utrzymanie się w lidze i skazywała na spadek Celtę Vigo. Tak właśnie się stało.

W ciągu 15 minut nagrania wielokrotnie padają mniej lub bardziej zawoalowane aluzje i bezpośrednie komentarze dotyczące sprzedania meczu. - Jeżeli obejrzysz sobie ten mecz, to zobaczysz, że nie można powiedzieć, że był ustawiony. Wygląda tak, jakby w drugiej połowie drużyna była zmęczona. A w pierwszej połowie mieliśmy nawet dwie okazje - śmieje się do słuchawki Descarga.

Piłkarz w pewnym momencie przyznaje, że cała sprawa była dogadana już dwa miesiące wcześniej. Obie drużyny umówiły się, że jeżeli pod koniec sezonu którejś z nich będzie brakować punktów do utrzymania się w lidze, druga się "podłoży".

Obrońca wyznał też, że nie wszyscy piłkarze, którzy wybiegli wówczas na boisko mieli świadomość tego, że mecz był sprzedany. - Gdyby się powiedziało wszystkim, to by się nie udało - mówi. W pewnym momencie prezydent Romero pyta, co Descarga i koledzy zrobili z "premiami" - Zachowaliście te pieniądze dla siebie? - Nie rozśmieszaj mnie - odpowiada piłkarz. - Teraz wszyscy je chcą.

Najbardziej szokujący jest fragment rozmowy, w którym sugeruje się, że o pakcie między obiema drużynami wiedział Angel Maria Villar, szef hiszpańskiej federacji piłkarskiej
Gośc wiedział do jakiej ligi iść
Odpowiedz cytując