nesta napisał(a):

Problem Mauro to nie jego gra, ale pozostalego skladu pomocy. Cantoro to malo kreatywny pilkarz, ale potrafiacy swietnie pracowac na boisku, jest bardzo dobry technicznie, uspokajac gre, trzymac pilke, grac w odbiorze. I teraz... Gdyby mial obok siebie 1-2 blyskotliwych, kreatywnych pomocnikow + dynamiczne skrzydla to moim zdaniem pasowalby w takim ustawieniu bardziej niz Sobolewski. Poniewaz w odroznieniu od innych defensywnych pomocnikow Mauro ma bardzo wysokie umiejetnosci czysto pilkarskie i lepiej odnalazlby sie w ofensywnej i technicznej pilce gdzie kazdy musi umiec grac do przodu.
Natomiast obecnie razi jego sposob gry, pozniewac musi robic to co nie jest jego atutem czyli kreowac gre. Wiec trudno zeby nie byl krytykowany.
|
Jak dla mnie problemem jest to że nie może nasz środek już dłużej wyglądać Cantoro+Sobol. Więc albo Mauro zdecyduje się przedłużyć wygasający kontakt za np. 80tys Euro za rok albo trzeba go pożegnać, bo z 2 tych zawodników wolę Sobola, a takich pieniędzy to napewno nie ma sensu płacić za tak grający środek.
Jeżeli chodzi o prawą obronę, to wydaje mi się że zarówno Baszczu jak i Singlar to obecnie poziom dobrych zmienników i nie ma sensu ich obu trzymać. Oczywiście jeżeli nie mamy nikogo na oku to niech do czerwca zostanie, ale nie przedłużać tylko szukać obrońcy do podstawowego składu, a Singlara zostawić jako dobrego zmiennika. Poziom wychowania Marcina nie predysponuje go do funkcji kapitana, w dzisiejszych czasach piłkarz hamski tylko odstrasza kibiców i sponsorów od drużyny. Niech pokaże że duże pieniądze nie idą tylko na świetnie wytrenowanego mięśniaka.
Cytat:
Ale jak się rozstać z Pawełkiem (jedyne z czym się z kolegą zgadzam) kiedy "na poważnie" trzeba będzie go zostawić to już nie wiem
|
to znaczy że nie uważam żeby Pawełek był najgorszym bramkarzem jakiego można sobie wyobrazić. I że jeżeli nie będzie nas stać na lepszego bramkarza(chociaż np.Bąka cenię obecnie wyżej) to mimo wszystko wolę jego niż np Juszczyka, na ławkę Pawełek też się nadaje bo chyba tyle nie zarabia.
Więc jako rezerwowego jak dla mnie można na niego postawić jeżeli dużo nie zarabia

, a o ile wiem to podwyżki chyba nie dostawał.