Ja tylko w sprawie przyśpiewki "do pieca"
Chyba w Antku muzykancie (poprawcie mnie jak się mylę) wkładało się dziewczynę (?) do pieca i odmawiało się trzy zdrowaśki żeby wyzdrowiała.
Kibice Wisły mając na celu dobro zawodnika Pasów, wykorzystali ten tekst i mieli na myśli aby pasioka wsadzono do pieca, odmówiono zdrowaśki (czy tam odczytano torę czy jak tam..) i wyciągnąć zdrowego piłkarza.
Natomiast co do przyśpiewki zawsze nad wami, kibice z piłkarzami mieli na myśli wioskę Żydy (nie wiem czemu ale nie lubi się mieszkańców tej wioski)
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBy...o_mazowieckie))
Obrona gotowa hahahaha lol!!
JŻSW