cpc napisał(a):

i świetny comment pod art.
Dlaczego wszystkie media stawkę 22 procent nazywają normalną a 7 procent obniżoną?
Dlaczego nikt nie napisze, że 'KE chce podnieść podatek' lub 'powrócić do wysokiej stawki'? Dlaczego wyrównywanie podatków jest zawsze w górę, nigdy w dół?
ps. podobno jesteśmy suwerennym krajem, tak mówi telewizja
pzdr
|
A pod nim jeszcze lepszy. Bo tak sie nazywaja (podstawowa i obnizona, a właściwie chyba preferencyjna).
Niemniej wydaje mi sie, że ważniejsze pytanie to dlaczego w Polsce stawka podstawowa to nadal 22% a nie na przykład 15%?