Wyświetl pojedynczy post
tomaso
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1063
Stary 26.11.2008, 15:19
Paweł napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, że są wychowankami Barcelony i narodowość nie ma tu nic do rzeczy. Tak, jak synowie Clebera, którzy grają w Wiśle, jeśli zostaną piłkarzami będą wychowankami Wisły, mimo, że są Brazylijczykami.
To Brożek też powinien być uznawanay jako wychowanek Wisły bo Messi przybył do La Masii w wieku juniorskim z tego co sie nie myle
"W wieku 5 lat Leo zaczął treningi w argentyńskiej drużynie Gandol (prowadzonej przez jego ojca). Messi robił szybkie postępy i w 1995 roku przeniósł się do Newell's Old Boys. Młodym piłkarzem szybko zainteresował się jeden z największych klubów w Argentynie – Club Atlético River Plate. Jednak badania medyczne zawodnika wykazały, że w jego organizmie brakuje pewnych hormonów co uniemożliwia prawidłowy rozwój zawodnika. Jedynym ratunkiem była droga kuracja hormonem wzrostu, na którą rodzice Messiego nie mieli pieniędzy, a River Plate ostatecznie odrzucił młodego zawodnika i nie chciał mu pomóc. Wtedy na pomoc przyszła mu FC Barcelona."
Odpowiedz cytując