bearex napisał(a):

|
Chodzi mi o to że kończą im sie kontrakty za niedługo
|
To jest wlasnie caly dramat naszego polozenia. Klub z aspiracjami na odegranie jakiejs roli w pucharach, od ktorego oczekuje sie dominacji w lidze, musi szperac pomiedzy zawodnikami, ktorym gasna kontrakty. I to w momencie kiedy za Blaszczykowskiego czy Dudke wplynelo sporo funduszy na konto. Nie twierdze, ze sie nie da, moze ktos przytoczyc od razu przyklad Villareal budowanego z zawodnikow niechcianych, ale moze spojrzmy na to jakie my mamy mozliwosci kontraktowe, jakie kwoty wchodza w gre na R22 a jakie w Villa. Zanim zacznie sie cos bezmyslnie kopiowac warto przeanalizowac, porownac rynki i zakres mozliwosci.
Oczywiscie mozna zawsze powiedziec, ze sporo zalezy od losowania w pucharach (czy TT czy Austria), od tego jak pilka odbije sie od kepki trawy w meczu na Lazienkowskiej, ale jak sie ma w kadrze jednego napastnika to nie ma co myslec nawet o obronie patery, a co dopiero przeskakiwaniu angielskich klubow
HENRYK TOMASZ REYMAN (1897-1963) – piłkarz (środkowy napastnik), podpułkownik Wojska Polskiego. Walczył w I wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej, w czasie powstań śląskich, uczestnik kampanii wrześniowej, ranny w bitwie nad Bzurą. Dowódca I batalionu 37. pułku piechoty z Kutna. W latach 1910-1933 występował w Wiśle Kraków, w barwach której w latach 1927-33 grając w lidze zdobył 109 goli. 9-krotny reprezentant kraju, w 1924 kapitan reprezentacji na Olimpiadzie w Paryżu.