Maciejo napisał(a):

a co do tego czy nie mogą wziąć siłą, to pewny jesteś? no mi się wydaje, że jest to jego obowiązkiem stawić się na wezwanie, tym bardziej "nie takie zwykłe wezwanie (...) tylko jakieś wyjebane pismo". czyli nie spełnia obowiązku wobec państwa to chyba mogą go doprowadzić siłą? czy nie? nic nie twierdze, bo na prawdę nie wiem. pytam tylko 
pozdro
|
a jak to sobie wyobrażasz? Siłą go zaprowadzą na jednostke, siłą za niego podpiszą bilet?
Może odmówić pełnienia służby, i wtedy zakłada mu się sprawę i odpowiednio karze więzieniem czy tam grzywną...