Wyświetl pojedynczy post
impArt (konto usuniete)
Banita
 
Od: 09.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#138
Stary 17.11.2008, 17:50
Nowe auto Roberta Kubicy!


Na torze Catalunya w Barcelonie rozpoczęła się dzisiaj pierwsza po zakończeniu sezonu 2008 trzydniowa sesja testowa F1.
W Hiszpanii pojawiło się wiele zespołów i chociaż jest jeszcze za wcześnie na testy samochodów przyszłorocznych, to jednak nie brakło nowości.
Największa pochodzi od... BMW. Niemiecki zespół zaprezentował w Barcelonie model przejściowy bolidu. Samochód jest hybrydą łączącą rozwiązania techniczne stosowane w bolidach tegorocznych z całkowicie nową aerodynamiką, zgodną z przyszłorocznymi wymaganiami.

Przyszłoroczne samochody będą więc wyglądem bardzo zbliżone do auta, które prezentujemy na zdjęciu! Bolidy zostaną pozbawione wszystkich nietypowych dodatków aero (rogi itp.), przednie skrzydła będą niższe i szersze, a tylne - wyższe i węższe. Ponadto wrócą opony typu slick i dopuszczalny (ale nieobowiązkowy) będzie KERS (układ odzyskiwania energii), zaś jeden silnik będzie musiał wytrzymać trudy trzech, a nie dwóch wyścigów.
W Hiszpanii zjawili się obaj etatowi kierowcy BMW, a więc Robert Kubica i Nick Heidfeld oraz tester Christien Klein. Co ciekawe, dla Redbulla testuje... pięciokrotny rajdowy mistrz świata, Sebastien Loeb. Właściciel zespołu jest bowiem również sponsorem fabrycznego teamu Citroena.
INTERIA.PL







Williams


Na wyglądzie bardzo cierpią te modele. Jak piszą jest to przejściowy model samochodu, ale pewnie za wiele się już nie zmieni, w ogólnym wyglądzie. Cieszy mnie to, że zaczynają znów jeździć na slikach.
Zobaczymy jak to się wszystko potoczy...
Odpowiedz cytując