Wyświetl pojedynczy post
1q2
Socios Wisła Kraków
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#687
Stary 14.11.2008, 16:52
U nas to jest inna sytuacja bo ten dlug to tak na prawde, inna metoda zaksiegowania inwestycji.Pytanie, czy to jest jakis podstep, czy po prostu tak sie o wiele bardziej oplacalo.My nie mamy dlugu u 'obcych', bo uogólniając pozyczajacym i pozyczkobiorca jest ta sama osoba - czyli Cupial.
Do tego od kilku lat Wisla jako firma ma ciagla plynnosc finansowa,splaca niemale odsetki do tej inwestycji/tego dlugu , do tego jeszcze wychodzi na +.

Jesli chodzi o finansowa strone to wydaje mi sie ze Wisla jest calkiem niezle prosperujaca firma i tu jest haczyk.Bo przy takim postepowaniu mozna spokojnie sobie to wszystko skalkulowac na kilka lat w przod - ryzyko jest niewielkie , dochod tez nie ale zawsze jakies.
Wpompowanie kilku mln euro na transfery spowodowalo by wieksze szanse na wiekszy zysk ale tez i wieksze ryzyko strat, wiec jesli Cupial nie zmieni swojego podejscia do klubu ,z czysto skalkulowanego biznesu, na hobbystyczny, to nigdy nie bedzie znaczacych transferwo 'do' , bo klub dziala na zasadzie'jak najmniej jakiegokolwiek ryzyka' a aspekt sportowy schodzi na dalszy plan.

Ogolnie to jak dla mnie do czasu kiedy stadion bedzie gotowy, na zmiany nie ma co liczyc.Grunt to utrzymac sie przez ten okres na minimum 2 miejscu w lidze i jakos to przeczekac.

A pozniej to juz moze byc latwiej.
Bo mozna by zalozyc ze dokonanie kilku 'medialnych' transferow, zapewnielo by pelny stadion na praktycznie kazdym meczu.Bo bedzie to ten okres bumu w pl na pilke - Odliczanie do euro ,gotowe - nowoczesne stadiony itp.Chodzenie na stadion gdzie w znakomitych warunkach ogladne mecze, bedzie trendy.A im wiecej ludzi , tym glosniej w mediach - wieksza kasa od sponsorow,tv -wieksze budzety,wyzszy poziom itp itd.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując