Michalek8906 napisał(a):

|
ktos ta karę musiałby wykonywać i żyć z piętnem ( że zabił)
|
Gdy jeszcze w Polsce obowiązywała kara śmierci to każdy kat zarabiał bardzo dobrze, poza tym to byli ludzie bezwzględni którzy mieli średnio po kilkanaście do kilkudziesięciu zabójstw na swoim koncie.
Czytałem różne wywiady z takimi ludźmi i oni to traktowali jako swoją prace, wtedy ktoś to musiał wykonywać. Co ciekawe taki kat przeważnie był człowiekiem całkowicie anonimowym często o jego zawodzie nie wiedziała nawet jego najbliższa rodzina.
Polecam przeczytać ten
artykuł. Bardzo fajnie opisane są niektóre rzeczy dotyczące egzekucji.