Wyświetl pojedynczy post
Baryl
Member
 
 
Od: 06.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4618
Stary 07.11.2008, 08:19
Michalek8906 napisał(a):Wyświetl post
(...)
Chlopie ale to sa ogolniki, frazesy, banaly. Kazdy powie ze super, extra, tak wlasnie trzeba. Ale rzeczywistosc rzadzi sie innymi prawami niz gry na komputerze i wyobraznia ktora ponosi ludzi na forach internetowych. Pokazalem Ci mniej wiecej mechanizm 'scoutingu' i nic na to nie poradzisz. Wlasnie dlatego latwiej Niemcom, Anglikom wygrzebywac perelki z naszego obornika: przyjezdzaja, obserwuja, jada w cholere. Maja duza pieniedzy i inna mentalnosc (porownaj sobie np. skale korupcji w urzedach panstwowych u nas i w tych krajach) wiec robia swoja robote "od do", tak jak przykazal im szef, a nie jak wielu naszych (zeby przy okazji pokrecic troche lodow na koszt szefa bo to przeciez dran skoro ma tyle kasy).

Poza tym zastanow sie nad tym co sam piszesz. 28-latek z wlasna karta na reku? Dwadziescia osiem lat to jakies srednio 9 lat 'na rynku' (czyt. w seniorskiej pilce)- to zadna tam nowosc, wiec jesli taki koles ma swoja karte na reku to znaczy ze jest po prostu kiepski. Mial dostatecznie duzo czasu zeby pokazac swoja wartosc i kluby sie powinny o niego bic- a on sobie jezdzi ze swoimi papierami i szuka Matki Teresy.
Clebera zaklepano przed uplywem kontraktu wiec takim spadochroniarzem nie byl, za to wielu innych wciskanych do skladu za darmoche (a pensja, mieszkanie, wyposazenie, ubezpieczenie?) to piekny przyklad jak znalezc swoje wlasne eldorado i nawet sie bardzo nie pocić.

To potworne zludzenie ze sa jacys 'darmowi pilkarze'. Za pensje i inne wydatki wszystkich tych 'darmowych pilkarzy' ktorzy nas wycyckali mozna bylo sprowadzic jedna prawdziwa gwiazde.
A poza tym strasznie mnie denerwuje jakies takie dziecinne przekonanie, ze Bednarz, Cupial, Skorza czy ktos jeszcze inny nie robia czegos na zlosc kibicom. Kibic chcial zeby zatrudnili tego i tego- a oni "wezma i nie zatrudnia", zapra sie i postawia na swoim. Specjalnie oslabia sklad i przewalą caly sezon. Tak. Oczywiscie...
Tylko ze 'kibic' nie zna sie na rynku transferowym od kuchni. Nie jest po imieniu z managerami, agentami bo nawet nie wie o istnieniu wielu takich ludzi. Ja moge sobie tylko wyobrazac jak wygladaja negocjacje, jakie sa swiete przykazania budzetowe, jakie sa zasady, reguly (ale i sztuczki, brudne zagrywki, upychanie lokci w brzuchu konkurencji czy innych podczepnikow). Pracownicy Wisly sa bardziej lub mniej skuteczni ale na pewno nie siedza na d*** i nie mysla o niebieskich migdalach caly dzien. Gdyby Cupial zatrudnial darmozjadow i ciamajdy to by sie nigdy nie dorobil zadnej powaznej kasy wiec cieszmy sie z tego co jest. Bo przy takich ukladach i warunkach finansowych jak dzis widocznie lepiej byc nie moze.
A jak czyjes ambicje i marzenia tak strasznie kloca sie z rzeczywistoscia to niech zamiast rozkazywac Wisle wydatki milionow zlotych sam wyda 100zl i kupi sobie Football Managera czy inna fife. Albo niech zlozy aplikacje do Wisly Krakow ASPN i sprobuje sprzedac swoje zlote mysli klubowi.
It's nothing four sticks of dynamite and a match can't fix
Odpowiedz cytując