Cytat:
Euro 2012 na Ukrainie: Przez kryzys wszystko stanęło
- Światowy kryzys finansowy i brak rozwiązań prawnych doprowadził do wstrzymania przygotowań większości obiektów, które mają przyjąć gości Euro 2012 na Ukrainie - oświadczył w czwartek wicedyrektor Narodowej Agencji ds. organizacji turnieju, Jewhen Wilinski.
Prace modernizacyjne i budowlane stanęły zarówno w czterech miastach-gospodarzach turnieju, jak i w miastach rezerwowych.
- 80 procent obiektów, które powinny być budowane, czy rozwijane, obecnie stoi - powiedział Wilinski, występując na konferencji poświęconej inwestycjom w Kijowie. Jak wyjaśnił, prócz problemów finansowych główną przeszkodą w przygotowaniach do Euro 2012 jest przestarzałe i nie nowelizowane prawo.
- Okazuje się, że wymaganą (dla modernizacji, bądź budowy obiektów) dokumentację i pozwolenia możemy dostać dopiero wtedy, gdy trzeba już będzie przeprowadzać mistrzostwa - podkreślił Wilinski.
Jeszcze niedawno szef Narodowej Agencji ds. Euro 2012 Jewhen Czerwonenko zapewniał, że Ukraina zdąży z przygotowaniami do turnieju, jeśli parlament przyjmie ustawy, które uproszczą warunki działalności inwestycyjnej.
Jego zdaniem władze powinny także ściślej współpracować z przedstawicielami biznesu, którzy zaangażowani są w to przedsięwzięcie.
Wbrew intencjom organizatorów Euro 2012 na Ukrainie, miejscowy parlament nie spieszy się z uchwaleniem aktów, ułatwiających inwestowanie w tym kraju. Od kilku tygodni kijowscy politycy spierają się o wyznaczone przez prezydenta Wiktora Juszczenkę i oczekiwane w grudniu wcześniejsze wybory parlamentarne.
Kwestia organizacji piłkarskich Mistrzostw Europy za cztery lata nie jest w tej sytuacji priorytetem ani dla przeciwników, ani zwolenników wyborów.
|
http://www.sport.pl/sport/1,65025,58...o_stanelo.html
Wyjście jest jedno: gramy w Polsce na 6 stadionach + 2 Niemcy (Lipsk i Berlin) i jest git, dodatkowo mamy przynajmniej bliżej.
Ja osobiście już powoli mam dość Ukrainy jako współgospodarza.
Ciągną nas ewidentnie w dół.
