Tego nie wie nikt na 100% chyba

Z tego co zrozumiałem to pobór ma byc zawieszony (co nie jest równoznaczne z jego likwodacją). Pozostaną natomiast rejestracje poborowych. Teoretycznie jest zatem szansa, że pobór zostanie odwieszony, a wtedy różnie to może być z nami.
Genralnie od ładnych paru tygodni panuje cisza w temacie. Ważny bedzie przyszły rok, bo chyba życie najlepiej zweryfikuje te wszystkie domniemania.