Wilku napisał(a):

Sambo był cudzysłów?
|
Wilku - jest tylko jeden problem w tym co pisałeś o alternatywach dla nas.
To o czym Ty piszesz moim zdaniem mozna porównać do faceta na Titanicu - facet ten może popełnić kilka wyborów.
Moze się upić, moze poderwać i uwieść ładną panienkę, może wyjść na rufę statku i spoglądać w niebo... moze robić różne rzeczy.
Jakkolwiek by nie postąpił statek i tak zatonie a to co z niego zostanie, również w kwestii gości na statku i dobytku nijak nie można porównać do tego, co zobaczyć można było gdy statek wypływał w rejs.
Rosja, Niemcy, USA Francja Kanada, UE - jak zwał tak, zwał płyną na jednym statku - piją ze sobą biją się, jeden okrada drugiego - ale na dno pójdą wszyscy.
Bo to, co ja zauważam, to nie już kwestia analiz, które Ty poczyniasz a kwestia duzo szersza - cywilizacyjna. Cywilizacyjna a więc również kulturowa, finansowa, ekonomiczna, polityczna...
Wszystko wskazuje na to, że niestety jesteśmy u schyłku świetności.
A Polska nawet nie jest majtkiem na pokładzie tego statku - Polska jest tym gościem dla którego alterntywą moze być to czy sie upić, czy uwieść panienkę.
Szanse mieliśmy 20 lat temu - niestety w krąg cywilizacyjny Zachodu wtopiliśmy się tak bardzo i mentalnosciowo i cywilizacyjnie, że zatoniemy razem z nim