Wyświetl pojedynczy post
czesiu
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4114
Stary 05.10.2008, 13:39
kocie,
Do tej kwestii należy podchodzić całościowo, a nie przez pryzmat wydarzeń minionego roku. Kilka lat temu dyr. sportowy dostał zgodę na Barreto i wydanie 500 kilo E, wiele obiecywano sobie po tym transferze… W tym czasie kupiono też Kryszała (200 tys.), Gołosia (200 tys.) Varge (400 tys.), Dudka (400 tys.) i jedynym zawodnikiem którego udało się do dziś wytransferować był ten ostatni. Z wydanych 1,7 mln do klubu wpłynęło 2,5 mln E. Przyznasz, że w świetle wydatków nie jest oszałamiająca kwota. Ostatnio wydaliśmy 1,7 mln E na transfery Jirsaka, Ćwielonga, Łobo i Diaza. Czy na tych transferach da się coś zarobić czas pokaże. Dziś na liście Bednarza i Skorży znajdował się Nei, (miał kosztować 800 kilo E) na transfer którego RN wyraziła zgodę. Nasuwa się pytanie dlaczego w razie ewentualnego niepowodzenia tego transferu nie przygotowano (w tym przedziale cenowym) żadnej alternatywy? Czy za taki stan rzeczy też odpowiada RN?
Domagasz się profesjonalnego skautingu - ok. Tylko, że skautami powinni być ludzie znający się na rzecz, a którzy to niby mają być? Jak dotychczas to od lat kupujemy młodych zdolnych nastolatków i jakoś nikt się nie przebija do podstawowego składu.
Masz pretensje, że sprzedajemy przed pucharami. Nie, sprzedajemy wtedy kiedy jest kupiec. A jaki jest problem, aby na taką ewentualność przygotować się wcześniej? Dlaczego Bednarz nie ma przygotowanej listy piłkarzy, którzy mogliby w perspektywie (6-12 miesięcy) zastąpić Brozia? Piszesz o storpedowaniu przez RN transferu Lewandowskiego. Ta sprawa ma kilka wątków: determinacja Lecha (obietnica gry w I składzie) i podbijanie ceny transferu, finanse i wola zawodnika. A ja wracam do kwestii zasadniczej dlaczego składamy ofertę dopiero w lipcu, a nie w styczniu tego roku?
Wnioski są podobne, czyli konieczność długoterminowego planowania. Wiąże się to z wprowadzaniem młodych zawodników do drużyny (Skorża tego nie gwarantuje) kosztem starszyzny. Na dzień dzisiejszy nie widzę możliwości przedłużenia umów z zawodnikami, którym kończą się kontrakty w lipcu bądź grudniu tego roku. Takie działanie powinno uzdrowić atmosferę w szatni. Sprowadzenie 5 grajków z zagranicy plus Garguła traktuję jako priorytet. A to czy oni będą kosztować po 0,3 mln czy po 1 mln nie ma znaczenia. Ważne będzie to czy potrafią wygrywać pojedynki 1 na 1 (dybling) itp. To są zadanie dla Bednarza i Skorży, a za ich brak nie ma sensu obwiniać RN.
Odpowiedz cytując