Wyświetl pojedynczy post
dynek.pl
Senior Member
 
 
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1262
Stary 03.10.2008, 07:42
W Pucharze UEFA (i nie tylko) gorsi od Polski są tylko słabeusze

Na koniec ciekawe wyliczenie. Obecna edycja Pucharu UEFA będzie piątą z fazą grupową. Policzyłem ile razy dany kraj był w niej reprezentowany. Pięć faz grupowych, w każdej 40 drużyn daje w sumie 200 krajo-reprezentowań. Wyniki są tragiczne. Wszystkie kraje, które są za Polską są od niej pod względem liczby ludności mniejsze. A pod względem piłkarskim? Za nami są już naprawdę tylko klubowi słabeusze.

Francja 18, Niemcy 17, Hiszpania 17, Holandia 16, Anglia 14, Włochy 12 ,Grecja 11, Rosja 9, Belgia 8, Szwajcaria 7, Czechy 7, Portugalia 7, Rumunia 6, Turcja 6, Serbia 5, Dania 5, Szkocja 4, Austria 4, Izrael 4, Ukraina 4, Norwegia 4, Bułgaria 3, Szwecja 3, Polska 3, Chorwacja 3, Gruzja 1, Węgry 1, Słowacja 1, Albania 0, Andora 0, Armenia 0, Azerbejdżan 0, Białoruś 0, Bośnia i Hercegowina 0, Cypr 0, Estonia 0, Wyspy Owcze 0, Finlandia 0, Islandia 0, Irlandia 0, Kazachstan 0, Łotwa 0, Liechtenstein 0, Litwa 0, Luksemburg 0, Macedonia 0, Malta 0, Mołdawia 0, Czarnogóra 0, Irlandia Północna 0, San Marino 0, Słowenia 0, Walia 0.

http://michalszadkowski.blox.pl/2008...Polski-sa.html
Puchar jest na5z!
Odpowiedz cytując