Wyświetl pojedynczy post
sqbi
Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Olkusz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4179
Stary 02.10.2008, 21:01
prober napisał(a):Wyświetl post
Tu się nie zgodzę ze sqbi (wyżej), że Wisła potrzebuje utrzymać obecny skład, przynajmniej tak jak to rozumiem. Wisła musi się rozwijać, bo reszta (czyt. Lech) zaczyna na krajowym podwórku odjeżdżać. Przez najbliższe 4 lata piłka nożna w Polsce się rozwinie (ze względu na Euro), później siłą rozpędu też będzie coraz lepiej. Dlatego jeśli do tej pory przyspieszało się o 15% rocznie i wygrywało 3 razy z rzędu MP, to teraz poprzeczka będzie podwyższona: wzmocnienia, mądre wydawanie pieniędzy na transfery, zwiększanie budżetu muszą być adekwatne do realiów, żeby dalej być najlepszym w Polsce.

A puchary za rok i rozwój polskiej piłki - oczywiście o ile nie zawieszą klubów w związku z ostatnimi cudami na linii PZPN-FIFA
No chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Punkt 2 - Utrzymać obecny skład - miałem na myśli najlepszych zawodników (kręgosłup drużyny). I ten punkt mocno wiąże się z punktem 3 - Wzmocnienia. Wiadomo, że jeśli sprowadzimy kilku klasowych zawodników (w co po kilku latach doświadczenia jakoś nie chce mi się wierzyć) to siłą rzeczy nie utrzymamy całego obecnego składu. No ale po zawodnikach grzejących ławę nikt nie będzie płakał. Jeśli zaś przyjdzie jeden góra dwóch zawodników to dobrze byłoby utrzymać mimo wszystko obecny skład, bo już teraz nam brakuje jeszcze kilku zawodników.
Także podsumowując, co do jednego się zgadzamy - samo utrzymanie obecnego składu to krok wstecz w rozwoju.
Odpowiedz cytując