Wyświetl pojedynczy post
shad
Senior Member
 
 
Od: 11.2003
Skąd: Księżyć planety PI-ZD11, dla jajec nazwany Ziemia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1976
Stary 02.10.2008, 14:27
Geopijatyk-Fan Oderki napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem kapitalizm jak wszystko na tym świecie ma swój początek i kres. Nie wiem dlaczego aqrat kapitalizm ma być wyjatkiem we wszechogarniającym procesie rodzenia się, rozkwitu i obumierania,. Powoli, ale systematycznie zbliżamy się do końca kapitalizmu. Argumenty za tą tezą znajdziecie między innymi u Imannuela Wallersteina.
A co rozumiesz przez kapitalizm? Wolny rynek, podstawą gospodarki własność prywatna? Wolna konkurencja? Proszę zauważyć, że kapitalizm istnieje od zawsze, od pierwszych cywilizacji na Bliskim Wschodzie.Na dobre rozkręcał się od późnego średniowiecza, eksplozję miał w XIX wieku, większosć XXwieku to jednak, zachowując skalę, potworny ucisk socjalistyczny. Wyobraża Pan sobie podatek w wysokości 2% od majątku? To było w średniowieczu. Wyobraża Pan sobie podatek 3% od dochodu? To było w Niemczech, najbardziej zsocjalizowanym państwie pod koniec XIX wieku. Dziś mam nadzieję nadszedł kres, ale nadmiaru regulacji.
Niszcz socjalizm!