|
Senior Member
Offline
|
#127

25.09.2008, 16:51
|
List z MON
Cytat:
Szanowy Panie
Uprzejmie informujemy, że pobór nie zostaje zawieszony, jest to
rejestracja
za którą odpowiadają "cywilne" organy państwa. Zawieszona będzie
natomiast
zasadnicza służba wojskowa, co oznacza, że od 01.01.20009 r. do WP
wcielani
będą wyłącznie ochotnicy do zawodowej służby wojskowej, bądź też
ochotnicy
do odbycia 3-miesięcznego przeszkolenia wojskowego. Projekt ustawy o
powszechnym obowiązku obrony RP przewiduje, że w sytuacjach szczególnych
wcielenie do wojska może być odwieszone i osoby, które wówczas zostaną
wcielone, przejdą pełny proces szkolenia i służby w WP. Ponadto
informujemy,
że na podstawie obowiązujących przepisów prawnych, studentowi udziela
się
odroczenia na czas pobierania nauki w szkole wyższej. Dlatego powinien Pan
jak najszybciej przedstawić w WKU stosowne zaświadczenie z uczelni.
Z poważaniem
Redakcja Biuletynu Informacji Publicznej
Departament Prasowo-Informacyjny MON
|
Pozdrawiam
|
|