Należy ustanowić "światowe przywództwo"
Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wezwał do ustanowienia "światowego przywództwa" w obliczu globalnych kryzysów i do oparcia się pokusom narodowych egoizmów.
http://www.kapitalizm.org/?action=sh...le&art_id=4888
Szczerze, to spodziewałem się tego, że zaraz po rozdmuchaniu w mediach kryzysu finansowego w Stanach jakiś fagas oznajmi swiątu metodę na unikanie w przyszłości tego typu problemów.
Oczywiście wszystkiemu jest winien wolny rynek(sic!).
Można by rzec, zaczęło się... budowanie globalnego komunizmu. W obliczu tak poważnych planów veto Irlandii wydaje się małoznaczące niestety, UE powstanie czy tego chcemy czy nie, koniec kropka i nie ma się co czarować.