|
Już po okienku transferowym więc można dokonać pierwszych ocen, odpowiedzieć sobie na pytanie czy Wisła będzie mocniejsza niż w tamtym sezonie jest ciężko, aczkolwkiek można takie przymiarki porobić.
Odeszli:
Dudka - 2.3 mln euro. Jest to świetny transfer dla klubu. Dzięki jego odejściu znacznie większe szanse na grę ma Jirsak, przez co zyska tylko nasza ofenswya, gdyż Czech jest piłkarzem bardziej kreatywnym niż Dudka. To że był podstawowym pomocnikiem czeskiej młodzieżówki pozwala myśleć, że rozwinie się w piłkarza lepszego niż dudka.
Pozatym mamy Juniora Diaza. Nie widzę większej różnicy między Diazem a Dudką. Równie uniwersalny, technicznie nawet lepszy, tyle że kosztował 200 tys. euro.
Kokoszka - za darmo. Szkoda, że takie bydełko zrobił, ale na jego miejsce mamy Marcelo. Jestem przekonany że podstawowy obrońca FC Santos jest zawodnikiem o klasę lepszym niż Kokos.
Paulista, Dudu, Matusiak - Z tej trójki dość dobrze prezentował się jedynie Paulista. Aczkolwiek nie był to zawodnik pierwszego składu tylko solidny zmiennik. Obecnie mamy Niedzielana, Małeckiego, Dawidowskiego. Przy Skorży ta trójka może dać Wiśle tyle samo co ta która odeszła.
Przyszli:
Singlar - zawodnik porównywalnej klasy do Baszcza. Przyszedł za darmo. Lepszego prawego obrońcy nie znajdziecie w OE.
Marcelo - wyżej wspomniany
Baretto, Varga, Gołoś - są to przyzwoici ligowi zawodnicy.Aczkolwiek każdy z nich z racji swoich problemów osobistych lub zdrowotnych nie pokazał jeszcze pełni umiejętności. Napewno jednak ta trójka gdy wyzdrowieje będzie dobrym uzupełnieniem ławki rezerwowych.
Generalnie uważam, że okienko transferowe było udane. Pozyskano dwóch dobrej klasy obrońców. Szczególnie pozyskanie Marcelo jest dla mnie szokim. Trójka Baretto, Varga i Gołoś może będzie uzupełnieniem kadry i gdy będą zdrowi zwiększą rywalizację.
Jakoże Wisła wydała w tym okienku transferowym całe 0 euro, spodziewam się, że w kolejnym okienku Wisła kupi kogoś do przednich formacji za gotówkę.
|