Wyświetl pojedynczy post
sandbender
Graf Zero
 
 
Od: 08.2004
Skąd: stamtąd :)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1760
Stary 26.08.2008, 11:36
Panowie Cpc i Wyar
Może być trochę chaotycznie. Po kolei

1. Liberał Tusk, tajni doosiciele i 15 tys. ojro
Ustawa według której działa GIIF pochodzi z 16 listopada 2000 roku, sam GIIf został powołany 21 lutego 2001. Według tej ustawy instytucje finansowe (banki, domy maklerskie, zakłady ubezpieczeń, czy fundusze inwestycyjne), a także NBP mają obowiązek informować GIIF o wszystkich transakcjach powyżej 10 tys. euro. Potem limit powędrował na 15 tys. euro. Z GIIF współpracuje NIK.
Czyli działa to od 7 lat i nie jest wymysłem liberała Tuska. Obecna zmiana (PROJEKT!!) rozszerza listę o m.in instytucje kredytowe i firmy księgowe. I sprawa rozbija się o zwiększenie obciążeń firm księgowych, a nie o zasadność informowania GIIF.

2. GIIF i terroryści co jest niezwykle śmieszne
Najłatwiej jest wyrwać cos z kontekstu, a potem wysmiać. To ja zacytuję teraz coś wiecej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/General...cji_Finansowej
Do zadań Generalnego Inspektora należy uzyskiwanie, gromadzenie, przetwarzanie i analizowanie informacji (...) oraz podejmowanie działań w celu przeciwdziałania wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł i przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu, a w szczególności:
- badanie przebiegu transakcji, co do których Generalny Inspektor powziął uzasadnione podejrzenia,
- opracowywanie i przekazywanie uprawnionym organom dokumentów uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa,
- inicjowanie i podejmowanie innych działań obejmujących przeciwdziałanie wykorzystywaniu polskiego systemu finansowego do legalizacji dochodów pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł, w tym szkolenie pracowników instytucji obowiązanych w zakresie zadań nałożonych na te instytucje,
- współpraca z zagranicznymi instytucjami zajmującymi się zapobieganiem wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł lub przeciwdziałaniem finansowaniu terroryzmu
I teraz to wyglada mniej śmiesznie, prawda?

Ale, powiedz mi jeszcze Cpc z tym terroryzmem - dlaczego to taka głupota? Bo u nas nie ma zamachow? I niemożliwe jest żeby działay osoby lub firmy, które moga miec jakis z tym związek pośredni?

A propos smiesznych powiązan z terroryzmem - wiesz że policja hiszpanska w ramach walki z terroryzmem monitoruje rachunki za prad i wodę w takim np. Madrycie? Wiesz jaki związek z terroryzmem moze mieć rachunek za prad i wodę?

3. Zajebiście Tajny System Informatyczny, ktorego jedynym celem jest szpiegowanie szarego obywatela.
Jak wiadomo zwykły, przeciętny szary obywatel naszego kraju co drugi dzień wpłaca i wypłaca oraz dokonuje operacji bezgotówkowych na 15 tys. euro.
Szczególnie wtedy kiedy euro kosztowało 4+ PLN.
System Informatyczny to narzędzie, w tym przypadku usprawniający znacznie pracę GIIF. Gdyby go nie bylo byłby system papierowo-kalkulatorowy. To czy on jest tajny czy nie nie ma żadnego znaczenia bo to tylko narzędzie. A monitorowanie bierze się z zapisów ustawy, a nie z tego że powstał system.
No to pozostaje kwestia "tajności" samego procederu monitoringu szarego obywatela.
Podobno większość obywateli to wykształciuchy i lemingi, dla których jedyny "ałtorytet" to Wyborcza i dają się wodzić za nos jak idioci. Oni zapewne nie zostali poinformowani.
Ale czekaj, czekaj..
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...2,1096618.html (to akurat z 2002-10-30)
"Zgodnie z tzw. ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy instytucje finansowe (banki, domy maklerskie, zakłady ubezpieczeń, czy fundusze inwestycyjne) mają obowiązek informować GIIF o wszystkich transakcjach powyżej 10 tys. euro"

Ja sobie jeszcze przypominam informacje, które wisiały w bankach.

--------------
To jeszcze Pan Wyar
Widzę, że kolega sprawnie się posługuje językiem polskim - ironia, sarkazm, kpina zna i umie zastosować. Wymslić absurdalny przykład, podac jako rozwinięcie dyskutowanego pomysłu i wykpić cała ideę też umie. Bo on wie. A właściwie WIE.
To się Wyar podziel ze mną - w punktach dlaczego cały pomysł jest zły, co zamiast, czy w ogole cokolwiek. Ponieś oświaty kaganek..

Acha - i jeszcze żródło całego zła:
wyar napisał(a):
Dlatego nie rozumiem ironii cpc,i chialbym zaproponowac kilka innych rozwiazan.Kierunek wskazuje prawodawstwo UE
Starszne macki ma ta UE skoro powstał FinCEN. I to nie tylko w przestrzeni, ale także w czasie ma te macki.
Ostatnio edytowane przez sandbender : 26.08.2008 o godz. 11:40.